Jdi na obsah Jdi na menu
 


Články o chovu želv

Pořiďte si domů suchozemskou želvu
 
Rádi byste si domů pořídili zvíře, ale zatím nevíte, jaké by to mělo být? A uvažovali jste již nad chovem suchozemské želvy? Že ne? Velká chyba. Toto zvíře totiž umí být nejen dokonalým společníkem, ale také ozdobou Vaší domácnosti, na kterou se budou chodit dívat Vaši známí. Má-li se želva stát Vaším mazlíčkem, na chov se dobře připravte.
Želvu je možno pořídit i dětem, které trpí alergii na zvířecí srst, ale zároveň si nějaké zvířátko přejí. Pokud želvě připravíte odpovídající terárium a seznámíte se s pravidly chovu želv, neměl by pro Vás být chov žádným problémem. Na vše je ovšem nutné se předem připravit. Želva totiž musí jít do připraveného prostředí, které se bude dále měnit pouze minimálně. Samotný přesun na jiné místo ji už tak velmi stresuje. Přidají-li se k tomu ještě neustále změny v novém prostředí, hrozí, že želva uhyne. To bychom přece nechtěli. Přípravě tedy věnujte značnou pozornost. Budete-li se vším seznámeni a na všechny možné situace připraveni, nic Vás nebude moci překvapit.
Pořízení želvy by kromě přípravy terária a nastudování pravidel chovu želvy mělo předcházet i zamyšlení nad tím, kdo se bude vlastně o želvu starat. Pokud si želvu přejí Vaše děti, měly by to být pravděpodobně ony, kdo bude o želvičku pečovat. Je ovšem nutné je seznámit se všemi důležitými zásadami chovu želv. Předejdete tak úhynu želvy následkem špatného zacházení.
Dodržíte-li všechny zásady správného chovu a budete se o Vaši novou želvu dobře starat, stanete se majiteli krásného a spokojeného zvířete. Terárium s želvou může být rovněž důležitým prvkem vzhledu Vaší domácnosti. S největší pravděpodobností si Vaši želvu zamilujete, a možná dokonce budete uvažovat o rozšíření stávajícího chovu. Suchozemské želvy se rovněž mohou stát Vaším velkým koníčkem, kterým budete trávit svůj volný čas. Věřte, že to bude velmi dobře strávený čas.

 
Staňte se chovateli želvy
 
Hledáte-li skvělého němého společníka, ale psa nebo kočku si z důvodu alergie na srst nemůžete pořídit, zkuste se zajímat o chov želv. Bojíte se plazů, rybičky Vám přijdou složité na údržbu a jiné zvíře si nemůžete pořídit z jakýchkoli důvodů? Pak jsou pro Vás suchozemské želvy tím ideálním zvířetem. Jistě se nebudou líbit pouze Vám, ale i Vašim dětem. Želva je totiž zvíře, kterého se určitě nebudou bát a za krátko si ho oblíbí. Možná se o něj dokonce budou moci postarat lépe než Vy. Pokud tedy uvažujete o koupi želvy, seznamte se se všemi podstatnými aspekty chovu.
Jste-li chovatelé amatéři, je třeba nastudovat si potřebnou literaturu nebo internetové zdroje o chovu želv. Dozvíte se tak většinu informací nutných pro úspěšný chov Vaší budoucí želvy. Podceníte-li tuto přípravu, je možné, že se dopustíte závažných chyb v chovu želvy, které mohou vyústit až k předčasnému úhynu Vaší suchozemské želvy. Samotný chov není nijak zvlášť složitý, pokud víte, co děláte. V opačném případě se Vaše želva moc dobře mít nebude.
Než si suchozemskou želvu pořídíte, musíte pro ni mít už připravené terárium, do kterého ji umístíte. Další přesuny a změny v terárium nese želva velmi špatně. Jsou pro ni totiž velice stresující. Stres a špatné podmínky v teráriu podstatně zkracují želví život. Vy jistě nechcete být chovateli, kteří své zvíře trápí.
Když se na chov dobře připravíte, bude pro Vás snadnou záležitostí a želva se u Vás bude mít dobře. Bude totiž spokojená a to by měl být Váš hlavní cíl. Prvotní úspěchy v chovu Vás možná natolik potěší a želvu si tak zamilujete, že si bude chtít pořídit další. Tento Váš úmysl nejde jinak než podpořit, ale mějte na paměti, že dvě želvy potřebují více prostoru než jedna samotná želva.
Želva v domácnosti nebude těšit jen Vás, ale s největší pravděpodobností i Vaše děti, které se konečně dočkají vytouženého zvířátka.

 
Pořizujete si želvu? Pečlivě se připravte na její příchod.
 
Připadá Vám to doma nudné a ospalé? A máte nějaké domácí zvíře? Že ne? Tak to byste si měli nějaké pořídit. Nic totiž nedokáže oživit domácnost tak jako její nový člen. Ne každý si ale může pořídit velké zvíře, jako je například pes. Dalším zase brání alergie na zvířecí srst. Jiným se zase nechce čistit se s celým akváriem na rybičky. Jako ideální zvíře tedy vychází suchozemská želva.
Pořízení želvy není nijak zvlášť nákladná záležitost. Samotná želva vyjde zhruba na 1500,- korun. Dále je potřeba zakoupit dostatečně velké terárium a vybavení do něj. Zde už se cena odvíjí podle toho, jak velké terárium pořizujeme a jak se ho chystáme vybavit. Pokud se tedy pevně rozhodneme pro pořízení želvy, měli bychom jako první toto terárium zakoupit a vybavit, aby bylo připravené pro nového želvího obyvatele naší domácnosti. Želvu není možno umístit do nějakého provizorního prostředí.
Ještě než se k nám nová želva nastěhuje a my si ji budeme moci oblíbit, musíme si pečlivě prostudovat detaily chovu želv. Předejdeme tak chybám, které by mohly vést až k úhynu želvy. Budeme tedy například připraveni na to, že želva nežere a tak podobně. Tyto informace jsou důležité pro úspěšný chov želvy. Budeme-li se jimi řídit, bude se naše želva mít dobře a bude zdravá a silná. V opačném případě riskujeme, že o želvu přijdeme. Pokud suchozemská želva přežije nesprávné zacházení, stále je týrána. Často se tak děje pouze z nevědomosti. Je tedy dobré tomu předejít dostatečnými znalostmi, které můžeme získat z odborné literatury nebo ze specializovaných webových stránek, které se chovem suchozemských želv zabývají.
Pokud jsme my a terárium připraveni na nový přírůstek do rodiny, nezbývá nic jiného než si želvu koupit v prodejně se zvířaty. Druhou možností je profesionální chovatel želv, který nám kromě výběru jistě poradí se základy chovu zakoupeného druhu želvy.

 
Oživte Vaši domácnost domácím mazlíčkem
 
Chybí Vaší domácnosti něco, ale vy nevíte co? Pořádně se rozhlédněte. Nábytek máte pěkný, všude dostatek světla, uklizeno, ale něco tomu pořád chybí? A máte domácího mazlíčka? Možná právě ten Vám doma chybí. Neváhejte a nějakého mazlíčka si pořiďte. Nechce-li se Vám několikrát denně venčit psa, vyměňovat kočkám písek v kočičím záchodě ani čistit celé velké akvárium pro rybičky, ale přesto chcete mít doma nějaké zvíře. Potom si domů pořiďte suchozemskou želvu. Je to zvíře klidné, nebude Vás tedy nijak rušit například od papoušků či křečků. Ani údržba terária není nijak složitá. Co se týče chovu želvy, není nijak zvlášť složitý, pokud víte, co péče o želvu vyžaduje. Není ovšem žádný problém, aby se o želvu mohly starat i Vaše děti. Naučíte je tak o něco pečovat a zároveň se přiučí zodpovědnosti. Želvu si děti jistě oblíbí. Nebudete tak mít s mazlíčkem ani mnoho starostí. O krmení a údržbu terária se mohou klidně postarat děti.
Než si ovšem nového člena rodiny pořídíte, měli byste se na jeho příchod dobře připravit. Musíte mít již připravené terárium, kam suchozemskou želvu umístíte a rovněž byste měli mít nastudovány nejdůležitější zásady chovu želv. Želva, která jde do předem připraveného prostředí, je ušetřena dalšího stresu, který souvisí s předělávání prostředí, na které je zvyklá. Pokud přípravu nepodceníte, bude jistě potěšení to, jak se želvě u Vás doma daří. Zakrátko si ji jistě oblíbí celá rodina a možná jí pořídíte, dalšího želvího kamaráda či kamarádku.
Želvu si můžete koupit v obchodě se zvířaty nebo u profesionálního chovatele želv. Jestliže s chovem želv začínáte, měli byste raději volit druhou možnost. Chovatel je totiž zkušený odborník, který Vám je schopen v mnoha ohledech poradit, případně Vás odkázat na spolehlivé zdroje informací. Rovněž Vám může doporučit druh želvy, který je vhodný pro chovatele začátečníky.

 
Proč si pořídit želvího kamaráda
 
Téměř každé malé dítě touží po domácím mazlíčkovi. Vy se ovšem zdráháte mu ho koupit. Důvodů bývá řada. Hlavně nevíte, zda se o něj Vaše ratolest dokáže dlouhodobě starat. U dětí je velmi časté, že se pro něco nadchnou, ale poté jejich zájem rychle opadne. V tomto případě byste měli zvíře na krku Vy. Můžete si ale pořídit zvíře, o které bude radost se starat, takže když to Vaše dítě omrzí, můžete se toho klidně chopit Vy. Takovým zvířetem je suchozemská želva. Na rozdíl od psa ji nemusíte venčit. Nemusíte jí čistit velké akvárium, tak jako je nutné ho čistit rybičkám. Ani obavy z alergií na zvířecí srst Vám chov neznepříjemní. Želva je zkrátka zvíře, které se hodí do každé domácnosti a v každé domácnosti si ho hned každý oblíbí. Některá zvířata jsou sice roztomilá, třeba křečci či jiní hlodavci, ale ztropí mnoho rámusu a to hlavně v noci. To občas dokáže rozčílit i velkého milovníka těchto zvířat. Oproti tomu želva je zvíře klidné, o kterém nemusíte téměř vědět.
Pokud jsme rozhodnuti pro pořízení želvího kamaráda, máme dvě možnosti. Buď navštívit obchod se zvířaty, nebo si vyhledat profesionálního chovatele želv. Jste-li v chovu želv začátečníci, zvolte raději profesionálního chovatele. S chovem želv má povětšinou bohaté zkušenosti, a tak Vám může poradit a část svých zkušeností předat. Vy se tak bude s jeho pomocí moci vyvarovat častých chyb, které chov želv doprovázejí. To je velmi důležité pro spokojený život Vaší želvy. Neboť občas stačí jedna zásadní chyba, která je pro želvu osudná a už se z ní nevzpamatuje. Všechny důležité informace byste si tedy měli vyhledat, ještě než si suchozemskou želvu pořídíte domů. Rovněž už byste měli mít připravené terárium, do kterého želvu umístíte.
Pokud ovšem želva dostane tu správnou péči, bude spokojená a stane se jedním z rodinných příslušníků, kterého budou mít všichni členové rodiny rádi.

 
Raději než psa nebo kočku si pořiďte domů želvu
 
Jedním z nejčastěji vyskytujících se zvířat v českých domácnostech je suchozemská želva. Důvodů se najde spousta. Někomu vyhovuje, že nemá srst. Není tedy třeba se obávat alergií na zvířecí srst. Želva je rovněž zvíře, které je velmi klidné a nemusíte ho doma téměř postřehnout. To je velká výhoda například oproti hlodavcům, kteří jsou schopní udělat pořádný nepořádek a to klidně i v noci. Zrovna nejtiššími mazlíčky nejsou ani opeřenci. Papoušek, který křičí celý den, není výjimkou. Hledáte-li tedy klidné a tiché zvíře, je želva naprosto vyhovující. Nechce-li se Vám rovněž každý den několikrát venčit psa, poměrně často čistit kočičí záchod či měnit vodu ve velkém akváriu, je i v tomto ohledu želva tím správným společníkem.
Starat se o suchozemskou želvu tedy není nijak zvlášť složité. Je ovšem potřeba znát některé zásady správného chovu, aby se u Vás měla želva dobře a byla zdravá a silná. To bude zárukou jejího dlouhého a kvalitního života. Než si tedy nějakou želvu pořídíte, nastudujte si tyto zásady na speciálních webových stránkách nebo odborné literatuře, kde se chovu želv dopodrobna věnují. Vyhnete se tak možným chybám v chovu, které by v nejhorším možném případě mohly skončit úhynem Vaší nově pořízené želvy. A to rozhodně nechcete.
Ještě před samotným nákupem byste měli mít zakoupené a vybavené terárium, do kterého Vaši želvu umístíte. Želvy jsou totiž velice citlivé na jakékoliv změny prostředí. Tyto změny jsou pro ně často velmi stresující. Pokud želvu tohoto stresu ušetříte, bude Vám jistě vděčná. Nákup želvy je výhodné realizovat u profesionálního chovatele želv, neboť Vám je s to v mnohých ohledech poradit. Jste-li chovatel začátečník, budou Vám tyto rady zkušenějších velmi platné. Pravděpodobně si z nich odnesete více než z odborné literatury a pomohou Vám tedy vyvarovat se již zmíněných chyb v chovu želvy.

 
Pořiďte Vašim dětem zvíře, které si okamžitě oblíbí!
 
Žadoní Vaše ratolest o domácí zvířátko, ale Vy se zdráháte mu ho pořídit? Pokud mu pořídíte suchozemskou želvu, nebudete muset mít obavy, že by se o ni Vaše dítko nedokázalo postarat. Chování želvy není nijak časově náročné. Není třeba ji pravidelně venčit, jako je třeba venčit psa. Stačí ji pouze pravidelně krmit, čistit terárium a občas ji nechat protáhnout. To jsou ty nejzákladnější potřeby, které každá želva má a naplnit je nezabere mnoho času. Jestliže Vašemu dítěti koupíte některý z druhů, který je vhodný pro začínající chovatele, což se nedá jinak než doporučit, nebude Vaše nová želva vyžadovat o mnoho více pozornosti. Želva je zvíře velice klidné a život u Vás doma Vám nebude nijak znepříjemňovat na rozdíl od jiných. To je oproti hlodavcům či opeřencům obrovská výhoda, neboť ti dokážou dělat až neuvěřitelný rámus, který Vás může rušit i v noci.
Ačkoliv není péče o želvy povětšinou složitá, je dobré se seznámit se zásadními pravidly chovu suchozemských želv. Jsou k nalezení na všech webových stránkách týkajících se chovu želv a v odborné literatuře. Zároveň je dobré dát pravidla chovu přečíst i Vašim dětem, kterým želvu pořizujete. Budou se tak schopni víceméně sami o želvu postarat. Naučíte je tak o něco pečovat a rovněž je naučíte zodpovědnosti.
Jestliže jste se tedy rozhodli pro koupi želvy pro Vaše děti, vyhledejte si profesionálního chovatele želv. Poradí Vám druh želvy, který je vhodný pro chovatele začátečníky. Rovněž Vám je schopen poradit při výběru terária a jeho vybavení. Zvláště výběr terária bychom měli dobře promyslet. Želvu je třeba umístit do již připraveného terária a provádět v něm jen minimální změny. Jakákoliv změna prostředí je pro želvu stresující záležitost. To je právě jedno ze zásadních pravidel chovu, kterým bychom se měli určitě řídit. Želva totiž do žádného provizorního terária nepatří.

 
Chováte doma želvu? Že ne? Pak byste o tom měli začít uvažovat.
 
Hledáte klidné, ale zároveň pěkné zvíře k Vám domů? Jestliže ano, tak nelze jinak než doporučit suchozemskou želvu. Na rozdíl od jiných zvířat přes den ani v noci nijak zvlášť nehlučí. Křeček je například schopný ve svém kole běhat klidně celou noc. Papoušci zase celý den krákají. Doma to pak vypadá spíše jako v cirkusu. To ovšem není případ želvy. Ta nijak nenaruší běžný chod domácnosti. Přes den i v noci je totiž tichá.
Ani s údržbou želvího terária to není nijak složité. Je třeba ho pouze občas vyčistit, aby nezapáchalo. Dále je třeba želvu krmit a nechat ji alespoň občas trochu protáhnout. Více toho některé na chov nenáročné želvy nepotřebují. Je ovšem třeba si pečlivě prostudovat, čím je nutno takovou želvu krmit, aby byla silná a zdravá. Dobré je také se informovat, jaké prostředí tomu a tomu druhy želvy vyhovuje. Všechny tyto informace Vám může poskytnout buď profesionální chovatel želv, od kterého si želvu koupíte nebo je najdete na internetu nebo v odborné literatuře, která se chovu želv věnuje. Jestliže si koupíte želvu ve zverimexu a nemáte tedy možnost přímé konzultace se zkušeným chovatelem, prohledejte alespoň tyto zdroje. Patrně naleznete dostatek potřebných informací.
Suchozemských želv je hned několik druhů, ze kterých můžeme vybírat. Obecně platí, že na chov jsou nejnáročnější ty nejdražší druhy želv. Pokud tedy s chovem želv začínáte, zvolte si spíše některou z lacinějších. Ty nejsou tak náročné a jistě se na nich naučíte řadu chovatelských zásad. Je pravděpodobné, že chovu želv propadnete a budete si chtít pořídit další. V tomto případě už můžete uvažovat o dražším druhu. Pokud se pro něj rozhodnete, postupujte jako byste byli začátečníci. Vyhledejte si o Vašem konkrétním druhu všechny potřebné informace. Jedině tak se můžete stát zkušeným chovatelem, který se může pochlubit i chovem velmi náročný exotických kousků.

 
Důvody, proč si pořídit domů suchozemskou želvu
 
Vybíráte domácí zvíře pro Vaše ratolesti nebo pro sebe, ale stále nemůžete vybrat to pravé? Prošli jste už řadu obchodů se zvířaty, ale stále nevíte, které by bylo to nejvhodnější? A uvažovali jste už o suchozemské želvě? Že nikoliv? Pak zvažte, zda by právě suchozemská želva nebyla tím správným domácím mazlíčkem pro Vaši domácnost. Shrňme si výhody, které přináší chov suchozemské želvy oproti jiným domácím zvířatům.
Tak prvně, suchozemskou želvu nemusíme venčit. Pokud se Vám tedy zdá, že každodenní pravidelné venčení psa nebo jiného zvířete by mohl být problém, pak u suchozemské želvy tato starost odpadá. Nemusíte se tedy stále přemlouvat, abyste šli se zvířetem ven. Péče je tedy výrazně snazší.
Další nespornou výhodou je ta, že suchozemská želva je zvíře klidné a tiché. Majitelé křečků, morčat a jiných hlodavců nebo majitelé opeřenců by Vám jistě potvrdili, že jejich domácí mazlíček umí dělat pořádný rámus. Takový křeček je navíc aktivní hlavně v noci a to může být obzvlášť nepříjemné. I velké milovníky těchto zvířat to občas dokáže pořádně rozčílit. Oproti tomu želva je tak tichá, že o ní téměř ani nevíte. Nemusíte se tedy obávat, že by Vás přes den doma rušila a v noci budila. Pro ty, co si chtějí pořídit klidné zvíře, které je nebude rušit, je tedy suchozemská želva ideálním mazlíčkem.
Pokud nám záleží i na ceně pořizovaného mazlíčka, potěší nás i cena suchozemské želvy, která není nijak horentní. Za samotnou želvu dáme zhruba 1500,- Kč. Je možno zakoupit i želvy dražší a exotičtější, ale ty jsou náročnější na chov a nejsou vhodné pro začínající chovatele. Začínáte-li tedy s chovem, volte raději levnější druhy suchozemských želv. Cena želvího terária se potom odvíjí od jeho velikosti, ale ani jeho cena není nijak závratná. Poslední položkou je vybavení terária. Zde opět záleží na tom, co chcete Vaší budoucí želvě dopřát a zda bude terárium vybaveno přepychově nebo pouze spoře.

 
Ideální domácí mazlíček – suchozemská želva
 
Už dlouho uvažujete o pořízení nějakého domácího mazlíčka, ale k pořízení jste se ještě nerozhoupali? Buď Vás žádný nezaujal, nebo zatím ani nevíte, jakého mazlíčka byste si vlastně chtěli pořídit. Pokud je to i Váš případ, zkuste se zamyslet, zda by pro Vás nebyla tím pravým mazlíčkem suchozemská želva. Je to mazlíček klidný, a pokud víme, jak o něj pečovat, i nenáročný na chov. Pro toho, kdo se obává, že bude jeho nový mazlíček hlučet nebo zapáchat, je tedy suchozemská želva ideální. Je klidná ve dne i v noci a nebude tak narušovat normální chod domácnosti. Některé návštěvy si ani nevšimnou, že nějaké zvíře doma máte, pokud jim ho přímo neukážete.
Nepořizujete-li mazlíčka pro sebe, ale spíše pro Vaše děti, věřte, že suchozemskou želvou je jistě zaujmete. Je to totiž zvíře roztomilé a zároveň nikterak zvlášť náročné na chov. Postarat se o něj tedy zvládnou i Vaše děti.
Suchozemská želva není ani nijak zvlášť nákladný mazlíček. Lze ji pořídit za cenu pohybující se kolem 1500,- Kč. Chcete-li ovšem některý z exotičtějších druhů, budete si muset připlatit. Jejich cena je pak různá, druh od druhu, a pohybuje se v řádech tisíců. Tyto exotičtější druhy suchozemských želv však nelze doporučit k chovu začínajícím chovatelům. Jsou totiž výrazně náročnější na podmínky chovu. Vyžadují tedy zkušeného chovatele, který jim dokáže ideální podmínky dopřát. V opačném případě může dojít k úhynu želvy, jejíž cena může být několik tisíc. Spokojíte-li se s obyčejnější želvou, nevyjde Vás tedy na žádnou horentní sumu. Ani pořízení terária nerozvrátí Váš rodinný rozpočet. Jeho cena začíná někde na 1000,- a dále se odvíjí podle velikosti terária. Lze ovšem sehnat i terária levnější. Pokud si pořizujeme suchozemskou želvu, měli bychom mít terárium pro její chov už předem připravené včetně vybavení. Provizorní umístění ani výrazné změny v teráriu po nastěhování nepřipadají v úvahu.

 
Proč je suchozemská želva vhodnější než jiné mazlíčci
 
Suchozemská želva je ten pravý mazlíček pro Vaši domácnost. Je klidná, tichá a nezapáchá. To je obrovská výhoda oproti jiným mazlíčků. Mnoho lidí si nechce domů zvíře pořídit právě kvůli hluku, nepořádku a zápachu. U suchozemské želvy tyto starosti úplně odpadají. Jak ve dne, tak v noci je želva v klidu a neruší Vás, jako to jiná domácí zvířata s oblibou dělají. Ani zápach nedoprovází chov suchozemské želvy. U mnoha domácích mazlíčků je zkrátka cítit, že je doma máte. Toto ovšem není případ suchozemské želvy, která nikterak nezapáchá a případná návštěva z řad známých či kamarádů nemá téměř šanci poznat, že Vaši domácnost nějaké zvíře obývá. O jeho přítomnosti se tedy dozví, až se jim svým novým mazlíčkem pochlubíte.
Suchozemská želva je také oblíbená pro svou nenáročnost. Nemusíme ji venčit. Stačí ji pouze připravit ty správné podmínky v teráriu, terárium občas vyčistit a želvu pravidelně krmit. Všechny tyto úkony jsou snadné, když víme jak je provádět. Tedy jaké podmínky nastolit, jak správně terárium vyčistit a čím suchozemskou želvu krmit. Tyto informace nalezneme na specializovaných webových stránkách, v odborné literatuře nebo přímo u profesionálního chovatele, od kterého suchozemskou želvu budeme kupovat. Chovatel nám rovněž může doporučit druh suchozemské želvy, která pro nás bude nejvhodnější. Pokud s chovem želv začínáme, bude se s největší pravděpodobností jednat o lacinější druhy. Jejich cena se pohybuje kolem 1500,-. Tedy žádná horentní suma. Máme-li už s chovem nějaké zkušenosti, může nám doporučit exotičtější, ale nákladnější druhy suchozemských želv.
Suchozemskou želvu můžete rovněž pořídit Vašim dětem. Seznámíte-li děti se všemi pravidly chovu, je velmi pravděpodobné, že se o želvu dokáží bez problémů postarat. Budou tak konečně mít vytoužené domácí zvířátko, o které se budou moci starat.

 
Proč si pořídit želvu u profesionálního chovatele
 
Rozhodli jste se, že si pořídíte domů suchozemskou želvu. Je jedno, zda ji chcete pro sebe nebo ji kupujete pro Vaše děti. Nežli jít do obchodu se zvířaty, je lepší zakoupit želvu u profesionálního chovatele suchozemských želv. Oproti nákupu ve zverimexu má řadu výhod. Předně se tento chovatel zaměřuje většinou pouze na chov suchozemských želv. V obchodu se zvířaty prodávají různé druhy domácích mazlíčků, a tak tedy nemohou poskytnout tak široký a ucelený servis pro začínající i zkušené chovatele suchozemských želv. Ve zverimexu se často setkáváme s případy, že zde prodávající obsluha neví absolutně nic o chovu tamějších zvířat, tedy ani suchozemských želv.
Profesionální chovatel suchozemských želv naproti tomu ví o želvách téměř všechno. Zabývá se totiž výhradně jejich chovem a je tak schopen poskytnou všechny důležité informace o chovu suchozemských želv, případně doporučí kvalitní zdroje informací. Kromě želvy a potřebného vybavení pro chov u něj tedy můžete dostat potřebné informace pro úspěšný chov suchozemské želvy. Radí Vám z vlastní zkušenosti a jeho rady jsou tedy velice užitečné jak pro začínající chovatele, tak pro ty zkušenější. Toto Vám téměř žádný zverimex není schopen nabídnout, protože jeho zaměstnanci zkrátka takové množství znalostí nemají a v souvislosti se širokým sortimentem snad ani mít nemohou.
Ceny, za které můžete želvy u chovatele zakoupit, se většinou nijak neliší od těch ze zverimexů, takže ani tento aspekt nehraje ve prospěch obchodů se zvířaty. Za stejné peníze tedy dostanete kromě zvířete ještě pořádnou dávku užitečných informací, které Vám pomohou hlavně v začátcích. Poté se již budete schopni starat o želvu sami, ale tento nezbytný základ budete stále mít. Máte-li tedy v úmyslu pořídit si suchozemskou želvu, neváhejte a vyhledejte si profesionálního chovatele, u kterého si bude moci želvu zakoupit.

 
Kupte si suchozemskou želvu u profesionálního chovatele
 
Pokud jste si jako ideálního domácího mazlíčka vybrali suchozemskou želvu, měli byste zvážit, zda ji koupíte v klasickém obchodě se zvířaty či dáte přednost profesionálnímu chovateli.
Obchody se zvířaty se sice specializují na prodej zvířat, ale jejich sortiment bývá velmi široký. Proto zde nejsou schopni poskytnout veškerý servis zájemcům o daný druh zvířete. Máte-li už to pravé zvíře pro Vaši domácnost vybráno, dejte raději přednost chovateli. Profesionální chovatel suchozemských želv Vám dokáže v mnoha ohledech dobře poradit. Čerpá totiž z vlastních zkušeností, kterých bývá slušná řádka.
Začínáte-li s chovem suchozemských želv, je dobré si želvu pořídit právě u chovatele. Ačkoliv chov není složitý, je třeba dodržet jisté zásady a něco o suchozemských želvách vědět. Pokud budeme mít všechny důležité informace o chovu, pomůže nám to vyvarovat se chyb, které mohou být pro želvu osudné. Tyto informace můžeme sehnat na specializovaných webových stránkách, v odborné literatuře nebo právě u chovatele suchozemských želv. Dozvíme se například jaký druh suchozemské želvy je vhodný pro začínající chovatele, jaké podmínky je třeba želvě připravit v teráriu nebo čím želvu krmit. Tyto základní znalosti jsou důležité pro úspěšný chov suchozemské želvy.
Suchozemská želva je velmi oblíbený mazlíček a nákupem u profesionálního chovatele určitě neprohloupíte. Za cenu podobnou jako ve zverimexech dostanete kromě želvy ještě řadu podnětných informací. Chov suchozemský želv se Vám rozhodně zalíbí a po prvotních úspěších si pravděpodobně budete chtít pořídit další želvu do Vaší domácnosti. V tom případě budete moci vybírat i z exotičtějších druhů. Jsou sice dražší a náročnější na chov, ale Vy už přece s chovem budete mít zkušenosti. A pokud si nebudete vědět rady, nebude problém zeptat se Vašeho profesionálního chovatele suchozemských želv.

 
Získejte všechny potřebné informace o chovu želv u svého chovatele
 
Uvažujete-li o koupi želvího kamaráda, měli byste zvážit, zda koupi realizovat v specializovaném obchodě se zvířaty nebo dát raději přednost nákupu prostřednictví profesionálního chovatele suchozemských želv. Jistě, obchody se zvířaty jsou velice populární. Nabídka zvířat bývá široká. Stejně tak nabídka potřebného vybavení. Problém je ovšem s tím, že v těchto obchodech jsou Vám schopni poradit pouze v omezené míře. Jejich nabídka je zkrátka tak široká, že jejich zaměstnanci prostě nemůžou o každém zvířeti vědět vše potřebné. To je logické. Je tedy dobré se podívat po alternativě. Zvláště pokud s chovem suchozemských želv teprve začínáte nebo jste naopak již zkušenější chovatel a chystáte se pořídit si nějaký exotičtější druh suchozemské želvy.
Chovat suchozemskou želvu není složité, avšak je třeba o chovu želv alespoň něco vědět. Než si tedy suchozemskou želvu pořídíte, nastudujte si vše potřebné. Ještě před koupí suchozemské želvy je třeba mít pro ni připravené terárium včetně veškerého vybavení. Pozdější zásahy do vybavení želva snáší velmi špatně. Provizorní ubytování Vaší suchozemské želvy vůbec nepřichází v úvahu. Rovněž je dobré vědět, jaké podmínky máme suchozemské želvě připravit. Nároky se liší druh od druhu. Exotičtější druhy jsou právě na podmínky chovu velmi citlivé. Dále bychom měli vědět, čím takovou želvu krmit. Zde to opět závisí na konkrétním druhu želvy. Důležité je nejen vědět, co želva žere, ale také jak jí zabezpečit přísun všech potřebných živin, a to včetně vitamínů a minerálů.
Právě tyto informace nám může poskytnout profesionální chovatel suchozemských želv. Kromě prostých informací, které jsme schopni si vyhledat na internetu nebo v odborné literatuře zaměřené na chov suchozemských želv, dokáže přidat i vlastní zkušenosti a postřehy z chovu želv.

 
Kde pořídit suchozemskou želvu? V obchodě se zvířaty nebo u chovatele?
Rozhodli jste se pořídit Vašim dětem suchozemskou želvu a teď váháte, zda volit nákup ve zverimexu nebo se obrátit na profesionálního chovatele želv? Předpokládejme, že s chovem suchozemských želv nemáte pražádné zkušenosti, neboť se chystáte pořídit dětem jejich prvního domácího mazlíčka. Pak se nenechejte zlákat širokou nabídkou obchodů se zvířaty. Ty sice nabízejí na první pohled široký sortiment vybavení pro domácí mazlíčky. Je tomu dokonce skutečně tak. Jenže většina sortimentu se hodí pro jiná zvířata, než je právě to Vaše. Rovněž výběr želv je ve zverimexech často velice úzký.
Pokud je tedy Vaším záměrem koupit si suchozemskou želvu, je dobré zvážit možnost nákupu želvy u profesionálního chovatele. Kromě specializovaného sortimentu a široké nabídky želv různých druhů a cenových kategorií Vám dokáže také poradit. Jste-li tedy začínající chovatelé, dokáže Vám doporučit, který druh želvy by pro Vás mohl být nejvhodnější, neboť mezi různými druhy suchozemských želv jsou značné rozdíly, hlavně v náročnosti chovu. Rovněž Vám poradí, jaké podmínky pro chov byste měli Vaší budoucí suchozemské želvě připravit. Doporučit může i krmení pro ten a ten druh želvy, neboť želvu nestačí pouze krmit tím, co může žrát, ale také jí zajistit v potravě dostatek živin, vitamínů a minerálů. Bez těchto látek se želva prostě neobejde. Všechny tyto informace je sice možno si vyhledat na internetu nebo v chovatelské literatuře, ale z úst profesionálního chovatele suchozemských želv, jsou tyto informace ucelenější a obohacené o praktické zkušenosti. Výhodou je, že můžete také klást otázky na věci, které Vás zajímají nebo Vám nejsou jasné.
Získáte tak ucelený soubor informací, díky nimž bude chování želvy u Vás doma bezproblémové a želva se tak u Vás bude mít dobře. Váháte-li ještě, nelze Vám jinak než doporučit pořízení si želvy u profesionálního chovatele suchozemských želv.